Siirry sisältöön
Kokoomusfoorumille
Liity jäseneksi

Satakunnan Kokoomus

  • Tervetuloa
  • Meistä
  • Ajankohtaista
  • Vaalit
  • Tapahtumat
  • Ota yhteyttäLaajenna
    • Piirihallitus
    • Piiritoimisto
    • Kansanedustajat
    • Kansanedustajien avustajat
    • Paikallisyhdistykset
  • Materiaalipankki
  • HyvinvointialueLaajenna
    • Toimielimet
    • Meistä – Aluevaltuustoryhmä
Satakunnan Kokoomus
Yleinen

Tule meille töihin! Koordinaattorin rekrytointi auki.

27.8.2024 Lukuaika 2 Minuuttia

Tule meille töihin!💙💪

Satakunnan kokoomus etsii nyt politiikasta kiinnostunutta, aikaansaavaa ja oma-aloitteista KOORDINAATTORIA kokoaikaiseen työsuhteeseen (37,5 h / vko).

Koordinaattorin työpöydälle kuuluu Satakunnan kokoomuspiirin toiminnan pyörittäminen yhdessä toiminnanjohtajan ja piiritoimiston muun henkilöstön kanssa.

Työtehtäviin kuuluvat muun muassa erilaiset ulkoisen ja sisäisen viestinnän tehtävät, kokousten ja tapahtumien järjestäminen, sekä erilaiset päätöksentekoa tukevat taustatyöt. Lisäksi tärkeässä roolissa on tulevien kunta- ja aluevaalien ehdokasasettelun ja kampanjoinnin koordinointi yhdessä piiritoimiston muun henkilöstön kanssa.

Työ tarjoaa mahdollisuuden verkostoitua ja kehittää omaa osaamistaan järjestökentällä, jossa työtehtävien moninaisuus ei varmasti jätä kylmäksi.

Odotamme tulevalta koordinaattorilta hyviä vuorovaikutustaitoja, luontevaa viestintää niin kirjallisesti kuin suullisesti, sekä ennen kaikkea intoa tarttua haasteisiin. Tehtävä edellyttää kokoomuslaista arvomaailmaa. Järjestökentän ja päätöksenteon tuntemus ja aiempi kokemus vastaavista tehtävistä katsotaan eduksi. Satakunnan paikallistuntemus edesauttaa tehtävän hoitamista. Ajokortti on välttämätön tehtävän hoitamiseksi.

Työn aloitusajankohta voidaan sopia valitun työntekijän kanssa erikseen. Tehtävä on määräaikainen 30.4.2025 saakka. Tehtävän jatkosta on mahdollista keskustella.

Lähetä hakemuksesi palkkatoiveineen ja ansioluettelosi viimeistään 15.09.2024 sähköpostilla osoitteeseen minni.rantanen@kokoomus.fi. Haastatteluja voidaan tehdä jo hakuaikana. Työsuhteen etuihin kuuluvat lounas-, virike- ja puhelinedut.

Lisätietoja tehtävästä antavat

Toiminnanjohtaja Minni Rantanen, 050 364 6655
Satakunnan kokoomuksen puheenjohtaja Jarkko Stenfors, 050 385 1912

Artikkelien selaus

Edellinen Edellinen
Korkeakoulujen vaatimustaso: uuden sukupolven haaste vai mahdollisuus?
SeuraavaJatka
Lähde mukaan vaikuttamaan oman kuntasi arkeen!

Kokoomus.fi uutisia

  • Hallitus tukee hyvinvointialueita onnistumaan tehtävässään – luvassa uusia keinoja erilaisten alueiden tukemiseen
  • Opposition hallituskritiikissä ei ole pohjaa eikä johdonmukaisuutta
  • Petteri Orpon puhe puoluevaltuustossa 7.6.2025
  • Velkahuoli heräsi keskustalla ja SDP:llä vasta, kun valta vaihtui
  • Yksityinen ja julkinen rinnakkain – Varhaiskasvatuksen palveluseteli lisää perheiden valinnanvapautta 

Verkkouutiset.fi

  • Työstä sosiaaliturvan uusi edellytys? Tästä on kyse
  • Hanko vallattiin tv-sarjassa – nyt asiantuntijat varoittavat samasta
  • Palestiina-aktivistit iskivät tukikohtaan, vahingoittivat sotilaskoneita
  • Venäjältä ja Kiinalta yhteinen viesti USA:lle
  • Tämän vuoksi Ukrainan ilmapuolustuksesta ei löydy somevideoita

Seuraa meitä

Facebook Instagram

© 2025 Satakunnan Kokoomus

Vieritä ylös
  • Tervetuloa
  • Meistä
  • Ajankohtaista
  • Vaalit
  • Tapahtumat
  • Ota yhteyttä
    • Piirihallitus
    • Piiritoimisto
    • Kansanedustajat
    • Kansanedustajien avustajat
    • Paikallisyhdistykset
  • Materiaalipankki
  • Hyvinvointialue
    • Toimielimet
    • Meistä – Aluevaltuustoryhmä
Haku